دسته‌بندی نشده

بررسی لیتمن کلاسیک 3

ایران لیتمن
معروف‌ترین مدل گوشی پزشکی برند لیتمن را همه می‌شناسند؛ کلاسیک ۳ . گوشی پزشکی لیتمن کلاس ۳ پرچمدار گوشی‌های پزشکی میانه قیمت این شرکت محسوب می‌شود. این مدل محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل گوشی پزشکی در سراسر جهان است. اما چه چیزی پشت محبوبیت گوشی پزشکی لیتمن کلاس ۳ است؟ ​آیا هزاران ارزیابی و نظر مثبت در مورد آن اتفاقی است؟

چرا گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک ۳؟

استتوسکوپ لیتمن کلاسیک ۳، ابزاری با قیمت مناسب، بادوام، منعطف و قابل اعتماد برای اکثر فعالان حوزهٔ سلامت و درمان است. ​این گوشی پزشکی امکانات پیچیده و سرعت زیادی ندارد. ​کلاسیک ۳ به بیان ساده ​«جواب می‌دهد» و بسیار خوب هم جواب می‌دهد. بنابراین گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک ۳ انتخاب مناسبی برای اکثر پزشکان عمومی، دانشجویان، پرستاران و دامپزشکان است. دیگر متخصصان، به سراغ سری‌های برتر کاردیولوژی (مانند لیتمن کاردیولوژی ۴) بروند. اگر بخواهیم خیلی مختصر عملکرد استتوسکوپ لیتمن کلاسیک ۳ را بررسی کنیم باید بگوییم شما با این استتوسکوپ قادر به شنیدن هر صدایی خواهید بود؛ از مورمورهای گرید ۱ گرفته تا نویزهای S3 و S4 و دیگر صداها.​  این گوشی پزشکی به لطف پیشرفت و تجربه لیتمن  در چند دهه گذشته از قدرت سمع بی‌نظیری برخوردار است. دانشجویان پزشکی می‌توانند با تهیه این مدل کلیه نیاز‌های آموزشی و بالینی خود در دوره پزشکی عمومی را بطور کامل برطرف کنند. ​شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کیفیت سمع و انتقال صدای استتوسکوپ لیتمن کلاس ۳ همانند سری کاردیولوژی است؟​  ​خیر، هر متخصص قلب یا فرد کارآزموده می‌تواند تفاوت بین این دو استتوسکوپ را درک کند. قدرت ​آکوستیک (سمع) این گوشی پزشکی با وجود این که بسیار خوب است، به اندازهٔ مدل‌های بسیار پیشرفتهٔ لیتمن (کاردیولوژی و الکترونیک) عالی نیست. ​کلاسیک ۳ فاقد وضوح بسیار بالا، توانایی تقویت و تشخیص جزئیات و تفاوت‌های بسیار ظریف است.​ لیتمن کلاسیک ۳ گوشی خوبی است. ​عملکرد سمع متوسط رو به بالایی دارد اما نباید از آن انتظار یک گوشی پزشکی بسیار پیشرفته را داشت اما در این محدودهٔ قیمت مطمئن باشید لیتمن کلاسیک ۳ بهترین انتخاب است.

راحتی در معاینه به کمک دیافراگم قابل تنظیم

یکی از برترین نوآوری‌های استفاده شده در گوشی‌های پزشکی لیتمن، دیافراگم قابل تنظیم است. ​به کمک این دیافراگم و با تغییر سطح فشار قطعهٔ سینه‌ای بر بدن بیمار می‌توانید فرکانس‌های بالا و پایین صدا را به راحتی شناسایی کنید. به لطف این نوآوری، داشتن گوشی پزشکی با یک دیافراگم سنتی در یک سمت (برای تشخیص فرکانس‌های بالا) و سمت بل یا زنگوله‌ای در طرف دیگر (برای تشخیص فرکانس‌های پایین) ضروری نیست. هر دو طرف در گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک ۳ می‌توانند با تغییر فشار وارده هم فرکانس‌های بالا و هم فرکانس‌های پایین را شناسایی کنند. بنابراین سمت بزرگتر قطعهٔ سینه‌ای به عنوان یک دیافراگم سنتی عمل نمی‌کند، بلکه به صورت همزمان عملی مشابه دیافراگم سنتی و هم توان تبدیل شدن به حالت بل را دارد. ​این موضوع برای سمت اطفال استتوسکوپ نیز صدق می‌کند. ضمناً از قسمت اطفال استتوسکوپ لیتمن کلاس ۳ میتوانید برای سمع قسمت‌هایی که سطح کمتری دارند (مثل عروق گردنی) استفاده کنید. ​این ویژگی موجب تطبیق‌پذیری بالای استتوسکوپ لیتمن کلاسیک ۳ می‌شود چرا که انگار ۴ گوشی پزشکی در یک محصول جای گرفته‌اند.​  طرف کوچکتر قطعهٔ سینه‌ای را نیز می‌توانید با باز کردن دیافراگم و نصب کردن آستر عدم انتقال سرما همراه –  که با استتوسکوپ عرضه می‌شود – به یک بل باز سنتی تبدیل کنید.
کیف گوشی پزشکی لیتمن

نمایندگی گوشی پزشکی لیتمن

مواد استفاده شده در ساخت استتوسکوپ لیتمن کلاس ۳

همانند دیگر استتوسکوپ‌های این سری از شرکت لیتمن، در ساخت بخش‌های فلزی از آلومینیوم استفاده شده در صنایع هوایی بهره گرفته شده و همچنین برخی از بخش‌ها با آلومینیوم آنودشده ساخته شده‌اند.​ آلیاژهای آلومینیومی با این کیفیت به علت رسانش فوق‌العادهٔ صدا، یکی از بهترین مصالح برای ساخت قطعات سینه‌ای در استتوسکوپ‌ها به شمار می‌آیند.
گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک 3

نمایندگی لیتمن

فروشگاه ایران لیتمن گوشی پزشکی لیتمن کلاسیک ۳ را با گارانتی اصالت و کیفیت عرضه می‌کند که نشان از این دارد که این استتوسکوپ‌ها جوری ساخته شده‌اند که مرد روزهای سخت باشند!

سوال: چرا من به عنوان دانشجوی پزشکی باید هزینه نسبتا زیادی را برای خرید گوشی پزشکی لیتمن پرداخت کنم؟

گوشی پزشکی حیاتی‌ترین وسیله برای دوران طبابت شما است. شما روزانه از آن برای سمع صداهای قلب، ریه و شکم بیماران استفاده می‌کنید و نشنیدن خفیف‌ترین صدایی ممکن است باعث تشخیص اشتباه شده و جان بیمار شما را به خطر بیندازد. گوشی پزشکی لیتمن معروف‌ترین و دقیق‌ترین گوشی پزشکی در جهان است و پرداخت کمی هزینه بیشتر برای بهره‌مندی از برترین قدرت سمع نوعی سرمایه‌گذاری بر روی خودتان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *